collage-contest-96

سومین دوره مسابقات برنامه‌نویسی دانش‌آموزی اصفهان

خانه ریاضیات اصفهان – ۲۰ مهرماه ۹۶

 

سومین دوره مسابقات برنامه‌نویسی دانش‌آموزی اصفهان ۲۰ مهرماه توسط خانه ریاضیات اصفهان و با همراهی پایلی و فرادرس برگزار شد.

هدف از این رقابت دانش‌آموزی، کشف و شکوفایی استعدادهای نوجوانان در طراحی الگوریتم و برنامه‌نویسی بود. ۶۷ دانش‌آموز از ۳۶ مدرسه استان اصفهان در تیم‌های دو یا سه نفره در این رقابت شرکت کردند و مهار‌ت‌های خود در برنامه‌نویسی و حل مسئله را نشان دادند.

دستاوردهای مسابقه

این رقابت دانش‌آموزی، رویدادی نوین در سطح کشور بود و دستاوردهای بسیاری را به همراه داشت؛ از شرکت دانش‌آموزانی به جوانی ۱۳ سال گرفته تا حضور نمایندگانی از ۳۶ مدرسه:

achievements-contest-96

مسائل مسابقه

مسائل این مسابقه بر پایه مسئله معروف و رایج یافتن کوتاه‌ترین مسیر ممکن در گراف‌ها بود. پیدا کردن بهترین مسیر ممکن یکی از کاربردهای رایج برنامه‌نویسی می‌باشد. برنامه‌نویسان بسیاری در جاهایی مانند تیم نقشه در گوگل (Google Maps) از این روش استفاده می‌کنند.

در این مسابقه، شرکت‌کنندگان باید سه برنامه‌ پایتون می‌نوشتند تا کوتاه‌ترین مسیر ممکن برای سفر یک لاکپشت به یک دریاچه به نام هامون در سه حالت مختلف را پیدا کند. صورت مسئله‌ها را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

achievements-contest-96

 

مراسم تقدیر و اهدای جوایز

این مراسم ۲۴ آبان‌ماه ۹۶ در خانه ریاضیات اصفهان برگزار شد.

گروه سنی متوسطه دوم:

رتبه اول: تیم اژه ای نجف آباد : سید محمدرضا رستگاری – مهدی نادری نژاد – آرمین حجتی ( پایه یازدهم )
رتبه دوم: تیم فرزانگان ۱ اصفهان: بهار دیبایی نیا – پرتو سبزواری – نرگس منتظری ( پایه دهم )
رتبه سوم: تیم خانه ریاضیات اصفهان: امیرپارسا کریمی – مهدی سید معلمی – محمد میلاد حبیبیان ( پایه دهم و یازدهم به ترتیب از مدارس اژه ای – هراتی – امام صادق )

گروه سنی متوسطه اول:

رتبه اول: تیم اژه ای ۳: علیرضا نبی نژاد- محمد مهدی رئیسی ( پایه نهم )
رتبه دوم: تیم پسران خانه ریاضیات اصفهان: محمد علی اخوان صراف – محمد رضا خدامی ( پایه نهم اژه ای ۱ )
رتبه سوم: تیم دختران خانه ریاضیات اصفهان و مدرسه کیخسروی: پریسا سادات موسوی – نگین لقمانی – نسرین عظمتی ( پایه های هشتم و نهم از مدارس فرزانگان ۱ و صفورا )

ContestCeremony

ما برای همه دانش‌آموزان عزیز شرکت‌کننده در این مسابقه آرزوی موفقیت روزافزون می‌نماییم.


pylie-logomath-house-logo-mainfaradars-logo